Sapo morëm lajmin se trajneri i Dritës, Sadat Pajaziti ka dhënë dorëheqje menjëherë pas disfatës nga Hajvalia në shtëpi 0-1. Ky lajm qarkullonte tash e një javë dhe nuk ishte aspak befasuese për opinionin futbolldashës e sidomos në qytetin e Gjilanit sepse rezultat e dobëta dhe pozita e parafundit në tabelë pas vetëm pesë javësh në Vala Superligës, kanë shtyrë Pajazitin të merr këtë vendim për të mirën e tij dhe klubit.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Inter – Juventus
Artikulli tjetërKoreografi spektakolare para ndeshjes e cila po transmetohet…