Një djalosh kurd para disa vjetëve ishte pagëzuar nga prindërit me emrin “Messi”, por më pas ishte rrëmbyerbashkë me motrën dhe nënën e tij në shtëpinë e tyre në veri të Irakut, në vitin 2014.

Edhe pse ishin familje e varfër, ekstremistët e ISIS morën peng 3-vjeçarin duke qenë se nuk e kanë të lejuar të kenë idhuj. Megjithatë tashmë Messi është shpëtuar dhe jeton në një kamp refugjatësh në Dohuk të Irakut, shkruan Mail Online.

Babai i tij tha se militantët e ISIS kërkuan që t’ia ndërronin emrin djalit nga Messi t’ia vinin Hassan.

Artikulli paraprakYlli kosovar i Skendërbeut, fut në “luftë” gjigantin kroat dhe atë belg
Artikulli tjetërZyrtare: S’ka më “Amsterdam Arena”, stadiumi do të quhet në emër dhe mbiemër të legjendës botërore