Simone Zaza nuk është duke gjetur hapësirën e nevojshme te skuadta angleze e West Ham dhe sipas mediave italiane largimi është i pashmangshëm gjatë janarit.

Sipas mediave italiane, Zaza me gjasa të mëdha do të transferohet te Napoli, ku dhe ishte spekuluar që do të kalonte gjatë merkatos së verës së kaluar.

Artikulli paraprakMediat italiane: De Rossi kishte refuzuar Juventusin për..?
Artikulli tjetërPastore gjatë dimrit në Stamford Bridge?