Me javë të tëra ishte spekuluar që James Rodriguez do ta braktis Real Madridin dhe do ti bashkohet londinezëve të Chelsea, mirëpo në fund kolumbiani vendosi ti qëndrojë besnik trajnerit francez, Zinedine Zidane.

Pas një hulumtimi disa ditor të bërë nga mediat spanjolle dhe britanike, ai që kishte ndikuar direkt te James për të mos u larguar nga Real Madrid ishte bashklojtari i tij, ylli portugez, Cristiano Ronaldo, i cili njihet si miku i tij më i mirë te ekipi “Los Blancos”.

Artikulli paraprakDerby d’Italia ka filluar qysh sot, por jo në fushën e blertë…
Artikulli tjetërBesart Berisha shënoi në fitoren e radhës, por humbi një tjetër penallti [VIDEO]