Nuk mbahet mend që bë raundin çerekfinale tre ndeshje të shkojnë në vazhdime për të kërkuar një vend që shpie në gjysmëfinale të Europa League.

Manchester United – Anderlecht, Besiktas – Lyon dhe Schalke – Ajax, kanë shkuar në vazhdime, pasi ndeshjet e kthimit përfunduan me rezultate identike me ndeshjet e para.

Artikulli paraprakCelta Vigo në gjysmëfinale
Artikulli tjetërLëndim i rëndë për Ibrahimovic