Pësoi humbje të hidhur me Milanin ndaj Atalantas 0-3, por u shpall kampion vjeshtor.

Zlatan Ibrahimovic kritikoi pak skuadrën e tij pas kësaj humbje, por duhet pranuar se skuadra e Gasperinit ishte shumë më e mirë dhe e meritoi fitoren, duke ia shkaktuar rossonerëve humbjen e dytë sezonale dhe atë të dyja në shtëpi, shkruan Korneri.net

Ibrahimovic pas kësaj ndeshje, bëri diçka të papritur, diçka që ka çuditur të gjithë e sidomos bashkëlojtarët e tij.

Ibra në stërvitjen e sotme i la pa fjalë shokët, pasi shumica prej tyre aq e kanë njohur kur është future në Milanello. Ibra i ka pre flokët dhe tash duket kështu, një stil të ri që nuk e ka pasur kurrë më parë, ndërsa në Twitter, ai ka shkruar All In, një porosi që ka lënë një pikëpyetje të madhe. /Korneri.net

Artikulli paraprakJuventus fitoi ndaj Bologna, kreu gjithnjë e më afër
Artikulli tjetërVerona mposhti Napolin, Genoa kalon Cagliarin