Portieri i Beneventos ka bërë një mrekulli të vërtetë ku i ka dhënë pikën e parë ekipit të tij në ndeshjen kundër Milanit.

Në 14 ndeshje të luajtura ekipi ku aktivizohet dhe Ledian Memushaj e Berat Gjimshiti nuk kishte arritur që të siguronte asnjë pikë deri më tani.

Artikulli paraprakLazio zyrtarizon transferimin e parë, ish anëtarin e Juventusit
Artikulli tjetërLlapi – Trepça ’89, mbyllet me këtë rezultat