Sa është futbolli i popullarizuar në botë këtë e dinë të gjithë, por sa mund të ndikojë edhe në momentet ku mund të jetë në pyetje jeta e njeriut, kjo mesiguri e tejkalon edhe parashikimin, shkruan Korneri.net.

Një ngjarje e tillë nga ndodh në Kili, në një klinikë kirurgjike ku mjekët në mes të operacionin ndalen për pak sekonda për të parë penalltinë vendimtare të Moutinho gjuajtjen e të cilit e ndali portieri Claudio Bravo, për të depërtuar Kili në finale të Confederations Cup dhe duke eliminuar kampionin aktual evropian Portugalinë.

Shikone këtë video dhe do të bindeni. /Korneri.net

 

Artikulli paraprakVan Persie kthehet në Londër
Artikulli tjetërPlisat në Suedi: Hajde Prishtinë, luani për ne, luani me zemër…