E pabesueshme: Në këtë kampionat 6 skuadra luajnë 90 minutat e fundit për titull të kampionit [FOTO]
Liga e dytë franceze është vetëm një ndeshje para fundit të kampionatit, kurse gjatë skuadra janë në garë për titullin dhe vetëm tre prej tyre do të fitojnë të drejtën për të luajtur në Ligue 1.

Strasbourg kryeson me 64 pikë. Në vendin e dytë janë Amiens e Troyes me nga 63 pikë, ndërsa Lens dhe Brest kanë 62 pikë. Surpriza Nimes është gjithashtu në garë me 61 pikë./Korneri.net.

Ja situata në tabelë:

Artikulli paraprakLuftë në Athinë, gjakoset trajneri i Kaçes (FOTO)
Artikulli tjetërKampionët paralajmërojnë finalen e madhe, bie Boston në ndeshjen e parë