AC Milan's Antonio Cassano (L) celebrates with his teammate Alberto Aquilani after scoring against Lazio during their Italian Serie A soccer match at San Siro stadium in Milan September 9, 2011. REUTERS/Giampiero Sposito (ITALY - Tags: SPORT SOCCER TPX IMAGES OF THE DAY)

Milani është duke menduar për transferimin e Alberto Aquilanit si një opsion më të lirë në mesfushë.

Rossonerët duhet ta forcojnë mesin e fushës, mirëpo e kanë të kufizuar buxhetin fillestar nga pronarët e rinj.

Sipas La Gazzetta dello Sport, një opsion afatshkurtër është mesfushori italian, i cili ka veshur fanellën kuqezi në sezonin 2011/2012.

32-vjeçari ka kontratë me Sporting CP deri në vitin e ardhshëm, por mediat italiane raportojnë se ai ka ndërprerë kontratën dhe mund të kalojë në San Siro si lojtar i lirë.

Ish-lojtari i Romës, Liverpoolit dhe Juventusit, kërkohet edhe nga skuadra e promovuar në Serie A, Pescara.

Artikulli paraprakJuventus e pranon ofertën e Napolit për..?
Artikulli tjetërZyrtare: Edhe një superlojtar i thotë “PO” Kosovës