Çmenduria 2: Ai quhet Kylian Mbappe i cili është shumë afër të transferohet te Paris SG.

Nuk do ta besoni, por është shumë e vërtetë që klubi i pasur francez Paris SG, është afër goditjes së dytë më të madhe në historinë e futbollit, edhe pse këtë herë po blen lojttar brenda kampionatit vendor Ligue 1, shkruan Korneri.net.

Sipas informacioneve të fundit që vijnë nga Franca dhe që janë shumë të sigurta, PSG ka bërë gati ofertën marramendëse për talentin e madh francez, Kylian Mbappe hiq më pak se 190 milionë euro, mirëpo me bonuse, me imazh të tij peronal dhe kontributin që do ta jepë si lojtarë, 18-vjeçari do t’i kushtoj PSG më shumë se 222 milionë euro të cilat i shpenzoi pak ditë më herët për brazilianin Neymar. Mbappe do të paguhet nga 18 milionë euro në vit, dhe marrëveshja vetëm sa nuk ka përfunduar. /Korneri.net

Artikulli paraprakTottenham fitoi dhe mbizotëroi në St James’ Park (Video)
Artikulli tjetërPaulinho te Barcelona të hënën