Edhe një vendim i çuditshëm vjen nga Anglia, më sakt rreth futbollistit më të mirë për këtë vit.

Kapiteni i Liverpool, Jordan Henderson, është shpallur “Futbollisti më i mirë i kampionatit anglez për vitin 2020”, pas votive që mori nga Shoqata e Gazetarëve të Futbollit në Angli, të cilët  cilësuan si më të mirin, përcjell Korneri.net

Megjithatë, zgjedhja e tij ka shkaktuar  kritika të mëdha, pasi mesfushori i Manchester Ciity, Kevin De Bruyne ishte larg dhe pa konkurrencë më i mirë se Henderson dhe të gjithë të tjerët, duke asistuar 19 herë duke bërë që të shihej si favoriti kryesor për të fituar këtë çmim, por kjo nuk është hera e parë që kjo Shoqatë i befason të gjithë për të ketë me vendimet që merr. /Korneri.net

Artikulli paraprakBabai i Messi blen shtëpi afër selisë së Interit, titozët nerroazur janë në këmbë
Artikulli tjetërThe Top Article on Columbian Women