Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati i ka buzëqeshur Juventusit e cila peshkoi një kundërshtar më të lehtë në letër pikërisht, Monacon.

Monaco dhe Juventus janë takuar më herët në gjysmëfinalen e Champions Leagues ku “Zonja e Vjetër” ka fituar me rezultatin e përgjithshëm 7-3.

Kjo ndeshje është zhvilluar në sezonin 1997-1998.

Artikulli paraprakReal-Atletico, Monaco-Juventus shorti Champions
Artikulli tjetërEuropa League: Mësohet çiftet gjysmëfinalste