Dimitri Payet është gjithnjë e më pranë largimit nga West Ham, ku klubi dhe lojtari kanë rënë dakord për diçka të tillë.

Ndonëse në verë të gjithë klubet e dëshironin duket se kohët e fundit ka rënë interesi për të pasi klubet duan edhe ta marrin sa më lirë duke parë që lojtari ka shprehur dëshirën për t’u larguar.

Disa ditë më parë ai shprehej se dëshironte që të luante për Arsenalin, por Arsen Wenger e ka bërë të qartë se ai nuk është në planet e tij.

“Nuk më duhet Payet pasi ne kemi shumë lojtarë kreativ. E vlerësoi atë, sigurisht por, nuk është në planet tona”, u shpreh tekniku

Artikulli paraprakDëshpërohet Armend Dallku [FOTO]
Artikulli tjetërQemail Elshanit ia dhuron një person 500 euro, arsyeja do t’iu bëjë të qani (FOTO)