Kjo nuk ndodh shpesh në botëne futbollit, por Zenit ka kthyer rezultatin në një mënyrë spektakolare.

Në ndeshjen kundër Maccabi Tel Aviv, Zenit ka fituar me rezultat 4-3, ndërsa kjo ndeshja pa dyshim është një nga më interesantet e këtij viti.

Skuadra izraelite ishte në epersi me rezultat 3:0 deri në minutën e 77, por Zenit ka arritur të përmbysë rezultatin në vetëm 15 minuta duke shënuar katër gola.

Golat janë nga Aleksandr Kokorin (76′), Robert Mak (84′), Giuliano (86′) dhe Luka Djordjevic (90)

Artikulli paraprakBoshnjaku, Krasniqi dhe Curri gati për Gjilanin
Artikulli tjetërInterit nuk i falet disfata nga Beer Sheva