Mund të duket e pabesueshme por Lionel Messi do rinovojë kontratën me Barcelonën vetëm nëse klubi katalanas gjatë merkatios së verës të transferojnë pesë yje.
Sipas burimeve të revistës spanjolle “Don Balon”, Lionel Messi i ka idetë e qarta dhe ka vendosur këtë kusht për drejtuesit e Barcelonës.

Sipas Don Balon ‘ylli’ argjentinas ka kërkuar transferimin e lojtarëve: Coutinho, Bellerin, Verratti, Bernardo Silva dhe Mbappe.
Kujtojmë që Messi ka një kontratë me Barcelonën deri në vitin 2018, por deri tashmë ai ende nuk e ka vendosur të ardhmen e tij.

Artikulli paraprakMediat italiane zbulojnë objektivin e parë të Juventusit
Artikulli tjetërFeronikeli fitoi në Mitrovicë dhe e dërgon me shumë gjasë Trepësn në ligën e parë