Fc Prishtina ka fituar superkupën e Kosovës, pasi mposhti Ferronikelin me rezultat 2-1.

Ishte kjo një ndeshje e cila pati shumë raste nga të dyja palët, por pas 90 minutave fubollistët ishin më efikas kështu që ngriten lart trofeun.

Në këtë ndeshje për Prishtinën shënuan Endrit Krasniqi dhe Ahmed Jonuzi, kurse golin e vetëm për Ferronikelin e shënoi Behar Maliqi.

Kujtojmë me trefoeun e sotëm të superkupës, Prishtina arrin kuotën e nëntë trofeve të fituar.

Artikulli paraprakMoyes i’a “hap sytë” me gisht Januzajt: Boll fajësove të tjerët…
Artikulli tjetërPas triumfit në Superkup Munishi ka një porosi për futbollistët e Prishtinës