Vedat Muriqi është një nga lojtarët më të kërkuar në merakto. Sulmuesi shqiptar ka bërë një super sezon me Fenerbaçaen e tashmë kërkohet nga “top” klubet në Europë.

Sipas mediave turke, Muriqi do të transferohet te Lazio pasi është arritur akordi mes klubit kryeqytetas dhe Fenebaçes. Drejtori sportiv, Igli Tare ka bindur lojtarin dhe klubin turk për shumë e 20 milionë eurove dhe Muriqi do të jetë goditja e parë e Lazios sezonin tjetër.

Fenerbaçe ka gjetur tashmë edhe pasuesin e sulmuesit dhe do të jetë Ali Soëe , ish-lojtari I Skënderbeut që aktualisht është pjesë e CSKA Sofias në Bullgari.

Artikulli paraprak“Muri” i ngritur nga Inter për Lautaro, pozicionon Barcelonën tek Neymar
Artikulli tjetërSulmuesi i Trepçës 89 merr kryesimin e top-golashënuesve në Superligë