Liverpool ka bërë një prej blerjeve më të bujshme të viteve të fundit, duke rikthyer vëmendjen e këtij klubi jo vetëm në kampionatin anglez, por edhe në Europë.

Kështu, Mohamed Salah tashmë mund të konsiderohet në kuptimin e plotë të fjalës një futbollist i Liverpoolit.

Mediat angleze kanë bërë publik, akordin mes Romës dhe klubit të Kuq për transferimin në “Anfield Road” të sulmuesit egjiptian.

Artikulli paraprakTrepça ’89 – Vikingur, paralajmrim në faqen zyrtare të UEFA-së
Artikulli tjetërLajm “shokues” nga Franca: Dënohet rënd Angel Di Maria…..