Tashmë mund të quhet si punë e kryer transferimi i Paul Pogba te Manchester United, pasi mediat italiane dhe britanike pak minuta më parë e konfirmuar një gjë të tillë.

Raportohet poashtu se Pogba ka arritur në Manchester për të kryer ekzaminimet mjekësore dhe më pas do të nënshkruajë për United.

Pogba do ti kushtojë Manchester United 120 mln euro plus 13 tjera bonuse.

Artikulli paraprakSupertalenti i Sassuolo-s drejt La Liga-s
Artikulli tjetërMilan, vjen goditja e parë në “erën” kineze