Pas 14 vitesh me Sportingun, João Mário largohet dhe shitet për rekord 45 milionë euro te skuadra e famshme italiane Inter.

23-vjeçari portugez i cili luajti 171 ndeshje zyrtare për për klubin e tij,  ka shkuar në gjurmët e të famshëve tjerë si Cristiano Ronaldo dhe Nnai.

Por, transferimi i tij është më i shtrenjti në histori të klubit Sporting dhe vet kampionatit portugez I Liga, duke i kaluar edhe transferimet tjera si:  Renato Sanches, Pepe, Ricardo Carvalho dhe Fábio Coentrão.

Shitja i tij e barazon transferrin më të shtrenjtë në futbollin portugez, pasi ai ishte James Rodríguez.

Artikulli paraprakGushti dhe 50-shi, i mallkuar!
Artikulli tjetërÇfarë po ndodh me Atl.Madrid