Presidenti i organit më të lartë të fubollit botërorë FIFA, Gianni Infatino ka deklaruar së ne botërorin “Rusi 2018” do të apliokohet moviola në fushën e blertë.

Konfirmimi nga ana e numrit një të Fifa-s vjen pas një sërë testesh të zhvilluara dhe rezultatet kanë qënë mëse pozitive.

Kështu, eventi më i madh i futbollit botëror që do të luhet vitin e ardhshëm do të futet në histori si i pari edicion futbollistik që do të asistohet edhe nga teknologjia./Korneri.net

Artikulli paraprakYlli i Atletico Madrid në Serie A? Kjo është shpresa e klubit italian….
Artikulli tjetërSimeone i thotë “JO” Interit