Gjatë dy ditëve të fundit mediat italiane kanë vazhduar me spekulime rreth Cesc Fabregas, i cili nuk është duke pasur minutazhën e duhur te Chelsea, kështu që e ardhmja e tij sipas të gjitha gjasave është larg skuadrës londineze, raporton “Korneri.net”.

Vetëm pak qastë më parë, Fassone në në intervistë për “Sky Sport” ka thënë se kontaktet me zyrtarët e Chelsea tashmë kanë filluar dhe Fabregas është caku i parë për tu pëforcuar gjatë merkatos verore.

Artikulli paraprakNga Anglia: Chelsea “ALL-IN” për senzacionin e Serie A….
Artikulli tjetërIsco më i miri në fushë, hero i Real Madridit