Ish-mesfushori i Liverpool-it, Steven Gerrard, po pret me padurim të rikthehet me huazim te një skuadër e madhe evropiane, porsa të përfundojë kontratën e tij në SHBA te LA Galaxy. Ky lajm vjen nga e përditshmja britanike “The Sun“, sipas së cilës legjenda e “Të kuqve” do të preferonte të tregojë edhe një herë se ka ende diçka për t’u ofruar njerëzve. 36-vjeçari luan përtej Atlantikut që pas largimit të dhimbshëm nga “Anfield” në vitin 2015, por duket se i mungon rivaliteti në fushë dhe dashuria që evropianët kanë për futbollin.

Që në fillim, Gerrard ka bërë të qartë se kurrë nuk do të bëhej pjesë e një 11-shi që do të luante kundër ish-skuadrës së tij, kështu që mundësia e rikthimit në Premier League mund të quhet pa frikë e përjashtuar. Gjithsesi, në janar ai pritet të kalojë te një klub i madh, gjë që edhe legjenda të tjera të futbollit botëror e kanë bërë në të kaluarën, si për shembull Johan Cruyff, apo edhe ish-kapiteni i Anglisë dhe shoku i Gerrard-it, David Beckham, i cili luajti te Milani dhe PSG-ja para se të varte këpucët në gozhdë.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Drita – Prishtina
Artikulli tjetërAllegri: Juventues e ka mendjen te Champions League