Anëtari i Torinos dhe reprezentuesi italian, Andrea Belotti, ka qenë sulmuesi me formën më të lartë në Evropë këtë edicion, por pavarësisht kësaj, ai nuk do të mund të luante te Juventusi, sipas trajnerit Allegri.

49 vjeçari ka thënë se Belotti nuk mund të luaj me një skuadër me Gonzalo Higuian.

“Belotti? Belotti është kampion i madh dhe e ardhmja e Italisë”.

“Belotti dhe Higuain bashkë? Nuk mund të luash me të dy bashkë”.

Kjo deklaratë e Allegrit ka ardhur në prag të derbit të javës së Torinos, ku Juventusi në ‘Juventus Stadium’ pret Torinon./Korneri.net.

Artikulli paraprak100 mln funta të gatshme: Man. United sezonin tjetër me sulmin më bombastik në Evropë….
Artikulli tjetërSpektakolare edhe ndeshja në Koln