Do të kthehet më 2017. Gary Medel, mesfushori i Interit i është nënshtruar intervenimit kirurgjik në gjurin e këmbës së djathtë. Intervenimi i tij kaloi me sukses të madh te profesor Ramon Cugat nga Barcelona. Atij i ka asituar edhe doktor Alessandro Corsini, që është pjesë e stafit neroaxur.

Objektivi i kileanit është që të rikthehet me 8 janar në ndeshje kudnër Udineses. Tifozët e Interit po i dërgojnë mesazhe përmes rrjeteve sociale Medelit, duke i uruar shëndet dhe kthim më të shpejtë në fushën e blertë.

 

Artikulli paraprakKur Suso refuzoi Realin e Madridit …
Artikulli tjetërReali dhe Barcelona e duan, Sporting mendon t’ia zgjat kontratën