Supertalenti që shkëlqeu në Olimpiadën “Rio 2016”, Christian Heidel është shprehur për Sport1 se 17 nga 18 klube të Bundesliga-s janë të interesuar për Serge Gnarby dhe duan ta transferojnë përpara përfundimit të merkatos verore, teksa raportohet se marrëveshja midis Arsenal dhe RB Leipzig është prishur. Detajet nuk janë bërë të ditura akoma por thuhet se Wenger kërkon në fillim të rinovojë me lojtarin përpara se ta çojë diku për të fituar eksperiencë.

Ylli i padiskutueshëm i Lojërave Olimpike Serge Gnarby është i shumëkërkuar. “Përveç Bayern Munich,” shprehet Heidel, “17 nga 18 klubet e Bundesliga-s duan ta transferojnë lojtarin.” Nuk është aspak surprizë. Wenger ka pranuar se Serge duhet të rifitonte besimin në vetvete pas një sezoni zhgënjyes me West Brom ku Tony Pulis tregoi se nuk dinte çfarë të bënte me një talent të ri.

Artikulli paraprakNëse dështon Joao Mario, Inter ka një superalternativë! [FOTO]
Artikulli tjetërLajm i hidhur për Kosovën: FIFA i kthen përgjigje negative për yllin e saj