Pas humë viteve të kaluara në Etihad Stadium, portiere anglez Joe Hart zhvilloi ndeshjen e tij të fundit për Manchester City, në kuadër të ndeshjes së dytë kualfikuese për Ligën e Kampionëve kundër Steaua Bukureshtit.

Reprezentuesi anglez nuk pëlqehet nga trajneri spanjoll Pep Guardiola, i cili para pak ditësh i ka thënë se mund të shkojë ku të dojë, andaj para dy ditësh ai transferojë nga Barcelona portierin Claudio Bravo.

Por, Hart është njëri ndër idhujtë më të mëdhenjë të tifozëve “citizens”, të cilët ishin çmendur pas tij gjatë tërë ndeshjes, e sidomos në momentin kur Hart ishte në kontakt me topin.

Hart në fund të ndeshjes me lotë në sy përshëndeti të gjithë të pranishmit në stadium, dhe u nis drejtë zhveshtores.

hart stats

Artikulli paraprakKy sulmues është i Arsenalit
Artikulli tjetërRonaldo favorit për futbollistin e vitit