Trajneri i Italisë, Giampiero Ventura, ka provuar ta ftojë anëtarin e Sevillas, Franco Vasquez, për ndeshjet e radhës, por përgjigjja e ish-anëtarit të Palermos, ka befasuar të gjithë.

Vasquez është argjentinas, por me pasaportë italiane dhe në të kalaurën sa ishte te Palermo kishte shprehur hapur dëshiren të luante për Italinë, mirëpo transferimi i tij te Sevilla dukët që i’a ka ndryshuar mendjën.

Kujtojmë që Vasquez ishte ftuar një herë nga Italia sa ishte trajner Antonio Conte, por nuk kishte pasur rastin të luante.

Franco is the man.

Artikulli paraprakZaza është “hammers”
Artikulli tjetërNëse dështon Joao Mario, Inter ka një superalternativë! [FOTO]