Manchester United dhe Milan dhe disa klube të tjera evropiane po mundohen ta transferojnë talentin e madh belg të skuadrës mbretërore Anderlecht, Leander Dendoncker, shkruan Korneri.net. Fjala është për mesfushorin 22-vjeçar defanziv i cili po i çmend të gjithë me lojën dhe golat që po i shënon pasi përkundër pozitën më defanzive te Anderlecht, ai është pothuajse i rregullt më shënimin e golave. Vlera e tij konsiderohet 30 milionë euro./Korneri.net

Ja kush është Dendoncker.

Artikulli paraprakZyrtare: Neymar ka kërkuar transferimin te PSG
Artikulli tjetërFoto e rrallë: Neymar fyhet verbalisht me tifozë të Barcelonës