Drenica ka arritur të ndalë Ballkanin në udhëtim duke marr një pikë të vlefshme në luftë për mbijetesë, shkruan Korneri.net

Drenicakët kishin udhëtuar në Therandë me të vetmin qëllim të marrin pikë dhe atë e arritën falë angazhimit maksimal në fazën defanzive.

Me pikën e fituar i kënaqur u nda edhe trajneri Gani Sejdiu, i cili për Supersport deklaroi se skuadra e tij vetëm në këtë mënyrë duke u mbrojtur fortë ka mundur të ndalë Ballkanin.

“Kemi ardhur për të marr pikë dhe këtu nuk kishe fshehtësi. Kemi ndryshuar sistemin e lojës për dallim me Prishtinnn, dhe i’a dolmm të marim një pikë shumë të vlefshme. Ju e dini që tabela nuk na jep komoditet dhe duhet të luhet në këtë mënyrë të diciplinuar për të ardhur te rezultati. E dinim qe Ballkani do te na bëjë presion të madh, dhe detyrimisht do të duhej të mbroheshim, andaj i përgëzoj lojtarët e mi për angazhimin dhe pikën e fituar”, deklaroi Sejdiu

Artikulli paraprakHap fals i Gjilanit në shtëpi, pikë e vlefshme e 89-shit
Artikulli tjetërE humbi pozitën e parë: Ismet Munishi tregon arsyen pse Ballkani dështojë sot