Sulmuesi atgjentinas Paulo Dybala, aktualisht gjendet në Argjentinë pasi është mbledh me përfaqësuesen e tij, ndeërsa ditëve të ardhshme pritet që të kthehet në Itali së bashku me agjentin e tij për të diskutuar rreth kontratës së re e cila pritet të nënshkruhet për shumë vite të tjera.

Por, lëndimi i tij ka preukopuar më shumë Juventusin që do të ketë ndeshje të vështirë kundër Napolit e më pas edhe ndeshjet e stinorit kundër Barcelonës në Ligën e Kampionëve. Po flitet se lëndimi i kofshës në këmbën e majtë nuk është shumë serioz dhe se Pogba do të jetë i gatshëm për lojë pas 10 ditësh.

Artikulli paraprakDybala apo Griezman? Kjo është dilema e gjigantit spanjoll
Artikulli tjetërJuventusi 2001, ekipi i trajnerëve