Ballkani ka bërë zyrtare dy transferimet e para për edicionin e ri.

Skuadra e Ismet Munishit, transferojë sulmuesin Mevlan Zeka dhe Kenan Haxhihamza, të cilët nga sot janë pjesë e FC Ballkanit.

Sulmuesi Mevlan Zeka dhe portieri Kenan Haxhihamza jan ardhja më e re tek FC Ballkani .
Sot nënshkruam kontratën 2 vjeqare me Zekën dhe për 3 vite me Haxhihamzën për të vazhduar karrierën në klubin tonë.

Mevlan Zeka së fundmi ishte pjesë e KF Feronikelit , Kenan Haxhihamza së fundmi ishte pjesë e SC Gjilanit

Të dyve i dëshirojmë mirëseardhje dhe bashkëpunim të mirëfilltë me klubin tonë, shkruan klubi nga Theranda. /Korneri.net

Artikulli paraprakEleven Facts About Intercourse In A Contented Relationship
Artikulli tjetërDominican Republic Women’s Nationwide Volleyball Group