Nuk është çështja e parave dhe trofeve, por thjeshtë ndryshimi i ambientit.

Të largohesh nga Bayern Munchen nuk është kurrë lehtë sepse aty i gjen të gjitha që një futbollist i dëshiron, mirëpo nganjëherë janë disa çështje tjera para kënaqësisë së luajturi për bavarezët, shkruan Korneri.net

Në fund të këtij edicioni janë dy futbollistë shuë të mëdhenjë që do të largohen nga Bayern. I pari është sulmuesi Robert Lewandowski i cili me 90% të mundësive do të jetë anëtari i Real Madridit, që e kërkon polakun tash e katër vite.
Ky lajm ka qarkulluar tash e sa kohë, ndërsa i dyti është mbrojtësi David Alaba.

Sipas “Kurier-it” austriak, përkundër kontratës valide deri më 2021, mbrojtësi i majtë dëshiron të shijojë përvojë edhe diku tjetër. Ai ka vendosur të largohet gjatë verës, kurse skuadrat e interesuara për të janë, Barcelona, Real Madrid dhe Manchester United. /Korneri.net

Artikulli paraprakGjyqtari polak referon në Wembley, i sjell fat Juventusit
Artikulli tjetërProbleme me zemrën? ‘Yllit’ të Chelseas i bie të fikët