Një grup tifozësh u futun në fushën e blertë gjatë seancës stërvitore të Braziilit në Manausu. Shënjestra e tyre ishte Neymar, të cilin dy tifozë edhe e rrëzuan në tokë. Natyrisht, Neymar as që e kishte idenë se çfarë ndodhi.

Në fakt, sigurimi ishte shumë i madh pasi aty ishte një rreth i madh i atyre që kujdesesish për futbollistët brazilian, por këta dy tifozë ia dolën ta shpërthenin kordonin e tyre, dhe shkuan deri në fund për ta përqafuar Neymar-in.

Ata e kryen punë  e vet pasi arritën ta preknin me dorë idhullin e tyre, dhe menjëherë u larguan nga siguri jashtë vendit stërvitor.

Artikulli paraprakDridhet Barcelona: Për shkak të lëndimit, ja sa muaj mund të mungojë Messi
Artikulli tjetërAndi Lila: Ndaj Maqedonisë nuk është ndeshje derbi