Gjiganti spanjoll Barcelona është duke u përgatitur për dy goditje këtë afat kalimtar, nëse Neymar transferohet te PSG-së.

Raportohet se PSG janë të gatshëm t’i paguajnë klauzolën prej 222 milionë euro sulmuesit brazilian.

Nëse ky transferim realizohet, Barca do të ndërhyjë menjëherë për të afruar në skuadër dy lojtarë.

Bëhet fjalë për Marco Verrattin e PSG-së dhe Kylian Mbappen e Monacos./Korneri.net.

Artikulli paraprakMourinho: Normale që Chelsea bleu Moratan, por ne transferuam më të mirin….
Artikulli tjetërKreshnik Lushtaku transferohet te Feronikeli