Manchester City mund të lejojë dy sulmues të largohen në qershor.

Sergio Aguero dhe Gabriel Jesus, janë dyert e daljes, me të parin që edhe ashtu kishte deklaruar se po e luan edicionin e fundit te “citizens”, ndërsa i dyti nuk është se po pëlqehet shumë nga Pep Guardiola, përcjell Korneri.net

Sipas lajmeve që vijnë nga Anglia, Man.City do t’i shet të dy sulmuesit e vet për të sjell në Etihad sulmuesin norvegjez të Dortmundit, Erling Haaland, të cilin e kërkojnë edhe disa klube tjera të mëdha evropiane në Spanjë dhe Itali. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here