Krerët e klubit të madh italian Inter, janë duke punuar intenzivisht që ta përforcojnë formacionin për edicionin e ardhshëm për lojtarë shumë cilësorë në çdo pozicion.
Duke e ditur se shumë futbollistë do të largohen gjatë verës, dhe me buxhetin emadh që do të kenë gjatë verës, do të tentohen disa emra të njohur, shkruan Korneri.net.

Sipas lajmeve të fundit, Inter ia ka vënë syrin mesfushorit holandez të Romës, Kevin Strootman për të cilin ofron 28 milionë euro, kurse i dyti është i harruari te Paris SG, polaku Gregorz Krychoëiak i cili do të lirohej nga klubi për një shumë më të vogël pasi edhe ashtu nuk e ka besimin e trajnerit Unai Amery. /Korneri.net

Artikulli paraprakKontakte Verratti-Barcelona!
Artikulli tjetërGati gjithçka…