Me ndeshjet Flamurtari-Ballkani dhe Dukagjini-Feronikeli, fillon xhiroja e e 24-të, në Ipko Superligë.

Janë dy skuadra me synime të mëdha që luajnë në shtëpi respektivisht në udhëtim, por në bazë të lojëve të treguara së paku për rikthimit në fushat e gjelbëra post-koronavirusi, mund të konkludojmë se aballkani dhe Feronikeli janë favoritë, shkruan Korneri.net

Megjithatë, mos të harrojmë se Flamurtari nuk është kafshatë aspak e lehtë të kapërdihet për therandasit pasi këtë e dëshmuan kuq e zinjtë në ndeshjen e kaluar e cila i pati takuar vendasve 1-0. Nga ana tjetër skuadra e Ismet Munishit barazoi dy ndeshjet e para zyrtare pa gola, dhe frika e madhe është konkretizimi dhe pa dyshim ndeshja në Prishtinë parshikohet si pikë kthese për Ballkanin.

Ndeshja e dytë në Klinë, nuk parashikohet të ketë shumë histori, me vendasit të cilët janë të ç’regjistruar nga elita një kohë të gjatë, dhe vetëm nëse ia del dikujtë t’i prish punë, gjithmonë në suazën e fair-play-t, pasi nuk është se do të luaj për dikë, por thjeshtë për ta respektuar në maksimum kampionatin. Vendasit do të përpiqen të marrin pikë, kurse Feronikeli me Afrim Tovërlanin, nuk mendojnë asgjë tjetër përveç pikëve të plota për ta mbajtur kontinuitetin, t’i afrohen skuadrave të kreut dhe të përgatiten më pas për ndeshjen e kthimit gjysmëfinale të Digitalb Kupës ndaj Ballkanit.

Të dyja ndeshjet nisin nga ora 17.00. /Korneri.net

Artikulli paraprakKthehet futbolli Italian, Juventus-Milan, nuk ka mundur të rifillonte më mirë
Artikulli tjetërPSG-ja i shkel syrin, 22-vjeçari i Milan shpreh hapur dëshirën