Pas ndeshjes së parë të zhvilluar të premten në Podujeve në mes Llapit dhe Dukagjinit, që e hapi xhiron e 23-të, në Ipko Superligë, gjatë ditës së sotme në program janë dy ndshje.

Drita dhe Feronikeli do të luajnë në shtëpi ndaj Flamurtarit respektivisht Vushtrrisë, dhe nëse bazohemi në renditjen tabelare dhe fondit të lojtarëve që kanë, pikët pritet të mbesin të  plota në Gjilan dhe Drenas, shkruan Korneri.net

Drita sot luan për tu kthyer lidere pasi përballë ka skuadrën prishtinase Flamurtarin. Gjilanasit të cilët janë kandidatë të fortë për titull, sidomos në shtëpi nuk guxojnë në asnjë mënyrë të gabojnë pasi tash e tutje çdo pikë e humbur apo jo e fituar, do t’iu ndal rrugëtimin e suksesshëm që e kanë ndërmend ta dërgojnë deri në fund.

Flamurtari sigurisht se nuk do të udhëtojë me “flamur të bardhë”, dhe nuk e ka ndërmend të dorëzohet, por së paku të merr një pikë që do të ishte shumë e rëndësishme për mbijetesë.

Në ndeshjen tjetër Feronikeli i ka gjuajtur të gjitha letrat në Digitalb Kupë, dhe pas barazimit pa gola në Therandë përballë Ballkanit, me motiv të madh do të luaj ndaj Vushtrrisë me pak gjasa për të mbetur në elitë.  Skuadra e Afrim Tovërlanit që luajti jashtëzakonisht mençur në ndeshjen e Digitalb Kupës, realisht shikuar apo matematikisht nuk është larg krejut të tabelës që së paku të përfundojë i dyti në fund, andaj do të luaj me përkushtim të madh në çdo ndeshje, ashtu siç do të mundohen edhe vushtrriasit të japim gjithçka nga vetja e tyre që të shpëtojnë nëse munden.

Të dyja ndeshjet luhen në ora 16.00. /Korneri.net

Artikulli paraprakReagon FFK-së pas shkrimeve të fundit
Artikulli tjetërJuventusi e kalon Interin dhe është më afër shqiptarit