Trajneri i Borussia Dortmund, Lucien Favre, duke folur në konferencën për shtyp, një ditë ndeshjes ndaj Paderborn.

Favre e ka konfirmuar lajmin se super sulmuesi Erling Haaland nuk do të luaj në ndeshjen kundër Paderborn, por jo vetëm ai pasi mungesat janë të mëdha edhe dyja yjeve tjerë, mirëpo me një lehtësim për natyrën e lëndimit të norvegjezit, përcjell Korneri.net

“Haaland u largua herët në ndeshjen kundër Bayern Munich, por nuk ka asgjë serioze për lojtarin, megjithatë ai nuk do të rrezikon  për ndeshjen e radhës në Bundesliga. Nuk është vetëm ai mungesë e madhe, pasi nuk do të luajnë as mesfushori Mahmoud Dahoud, i cili ka pësuar lëndim në gjurin e këmbës së djathtë, dhe tashmë dihet mungesa e kapitenit tonë Marco Reus”, deklaroi i dëshpëruar trajneri Favre. /Korneri.net

Artikulli paraprakHakimi kthehet te Real Madridi vetëm me një kusht
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Freiburg-Leverkusen