Një marrëveshje që mund të realizohet brenda pak ditësh sepse bisedimet paskan qenë të mëhershme.
Nuk është befasi apo lajm i padëgjuar edhe më herët sepse Milan ka kohë që interesohet për shërbimet e mefushorit të talentuar të përfaqësueses së re italiane U21, Marco Benassi. Anëtari i Torinos me shumë gjasë do të transferohet te Milan, kurse në drejtim të kundërt si shmëmbim do të shkojnë Kucka dhe Paletta. /Korneri.net

Artikulli paraprakSanchez ndahet me Bayernin, shkon te kjo skuadër…
Artikulli tjetërTrepça ’89 mund të bëhet debutuesi i parë në histori të Champions League që kalon raundin e parë të kualifikimeve