Nëse buxheti për blerje te Inter është 200 milionë euro, atëherë po ndizen edhe sinjalet e para.
Sipas mediave italiane Inter është afër të siguroj shërbimet e emsfushorit serb të Chelsea, Nemanja Matic, përcjell Korneri.net.
Chelsea dëshiron ta shet sepse po mendon për dikë tjetër (Bakayoko për shembull), andaj neroaxurët mund ta transferojnë. Chelsea kërkon 40 milionë për shërbimet e tij, kurse Inter ofron 30.

Nga ana tjetër vjen lajmi nga Spanja ku thuhet se Inter është gati ta paguaj klauzolën për mbrojtësin fenomenal të Real Sociedad, Iñigo Martínez. Për 26-vjeçarin janë të gatshme 32 milionë euro, dhe në këtë drejtim klubi spanjoll më nuk ka çfarë të bëjë dhe detyrohet ta shet lojtarin. Lajmin e kanë konfirmuar edhe mediat italiane. /Korneri.net.

Artikulli paraprakKalendari 2017-2018 në Superiore, shkëndija mes pretendentëve që në javët e para
Artikulli tjetërLajmi i fundit: James Rodríguez te Bayern Munchen