Llapi e ka fituar përballjen e sotme ndaj Besës me rezultat minimal 2:0, në një ndeshje të hapur dhe me shumë raste shënimi.

Golat ndeshjes i shënuan Namani dhe Sinani, kurse kjo fitore e Llapit mund të jetë favorizuese për finalen e Digitalb Kupës, pasi dyja skuadrat do të takohen edhe në finale, kurse në renditjen tabelare të Superligës mbesin në pozita të njejta sikurse javën e kaluar.

Artikulli paraprakDrenica fitoi për tu larguar nga rreziku
Artikulli tjetërManchester United nuk ndalët kërkon Ligën e Kampionëve