Ben Chilwell dhe N’Golo Kante trembin Chelseat, pasi të dy lojtarët morën lëndime në gju, duke i bërë ata të dyshojnë për përballjen me Manchester United këtë fundjavë.

Chelsea bëri një paraqitje verbuese për të deklasuar gjigantët italianë Juventus në një ndeshje 4-0 në Stamford Bridge, në ndeshjen e parafundit të fazës së grupeve në Champions League, shkruan Korneri.net

Megjithatë, mbrëmja u përkeqësua me lëndimet e dy lojtarëve kryesorë dhe trajneri Thomas Tuchel tani është detyruar të luajë ndeshjen si vendas për të parë nëse ata do të jenë mjaftueshëm të aftë për t’u paraqitur kundër Manchester United të dielën pasdite.

Mesfushori Kante ishte i pari që vuri një problem pasi iu desh të tërhiqej në fund të pjesës së parë, për t’u zëvendësuar nga Ruben Loftus-Cheek.

“Ai u bë gjithnjë e më i fortë në pjesën e parë dhe më pas e theu pak gjurin, kështu që shpresojmë se nuk do të jetë shumë keq”, tha Tuchel, duke shpresuar që tërheqja e Kante nga loja erdhi edhe për të parandaluar ndonjë lëndim të mëtejshëm.

20 minuta para fundit, erdhi pamja tjetër shqetësuese për tifozët vendas në atë që supozohej të ishte një natë festimi për të shkuar në krye të grupit të tyre të Ligës së Kampionëve.
Chilwell kaloi edhe më keq ngase dukej se kishte dhimbje të vërteta përpara se të ndihmohej nga stafi mjekësor dhe të dilte nga fusha duke çaluar.

“Më shqetëson sepse ai ishte në një moment kaq fantastik si Reece në anën tjetër”, shtoi Tuchel.
“Ata ishin në formën më të mirë që mund të ishin, kaq të fortë, plot vetëbesim dhe shumë cilësi”.

Ai shtoi: “(Chilwell) kishte shumë dhimbje, tani ai ndihet shumë më mirë. Nesër kemi një ekzaminim për të qenë më të saktë. Shpresojmë për më të mirën, shpresojmë se do t’i shpëtojmë gishtave me një lajm jo shumë të keq.” /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here