Ai është pika më e fortë e skuadrës baske Athl. Bilbao dhe forma e tij e mirë ka shtyrë dy skuadra të mëdha që të interesohen për transferimin e tij.

Fjala është për Aymeric Laporte, i cili ka ngjallur interesimin e Manchester City dhe Paris Saint-Germain, po sipas mediave spanjolle për shërbimet e 22 vjeçarit Bilbao kërkon asnjë cent më pak se 40 mln euro.

Artikulli paraprakFati i “zi” i Valencias, veterani që dikur kishte kontakte të fshehura me Jose Mourinho, por…?
Artikulli tjetërJuventus, “ëndrra” quhet Thiago Silva