Sulmuesi francez, Kylian Mbappe tashmë ka vendosur, ai do të transferohet të skuadra e madhe franceze, PSG.

Sipas “El Bernabeu”, francezi kishte dy arsye kryesore pse zgjodhi skuadrën franceze para kalimit në Real Madrid.

Arsyeja e parë ishte çështje marketingu me Nike, pasi Real Madrid ka sponsor Adidasin.

Ndërsa arsye e dytë ishte se Mbappe nuk e dinte rolin e tij në ekip dhe nuk kishte një vend të sigurt në formacionin e parë.

Artikulli paraprakSi është atmosfera te Reali, tregon kjo video
Artikulli tjetërCelina mashtron Kosovën, mungon prej gripit por luan në Angli