Fitore e madhe e Dukagjinit.

Fusha katarofale me baltë dhe bora e madhe që ra gjatë tërë, nuk i ndali futbollistët e Istogut dhe Dukagjinit, të luajnë një ndeshje interesante të parën gjysmëfinale në Kupën e Kosovës, shkruan Korneri.net

Dukagjini triumfoi me rezultat 1-2, dhe ka bërë një hap të madh drejt finales së madhe, edhe pse gjithçka është e hapur. Golat për Dukagjinin i shënuan Altin Merlaku dhe Elton Basriu, kurse për Istogun shënoi Ragim Mazrekaj. Duhet shtuar se pran rezultatit 0-1, penalltinë e Qendrim Jahajt, e priti portieri i Dukagjinit, Altik Muhaxhiri. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here