Sipas burimeve të “Korneri.net”, Presidenti i  FSHF-së Armand Duka, ka telefonuar homologun e tij kosovarë Fadil Vokrrin dhe tema e bisedës ka qenë ftesat e përzgjedhësit të Kosovës, Albert Bunjaki, për të gjithë futbollistët me prejardhje kosovare që luajnë në Kombëtaren e Shqipërisë.

Nderkohë, portali ynë mëson poashtu se Duka i ka kërkuar Vokrrit të i’a terhjek vërejtjen Bunjakit, duke shqyrtuar edhe njëherë veprimet e tij, pasi largimi i kosovarëve do ta dëmtonte jashtëmase Kombëtaren e Shqipërisë.

Artikulli paraprakShqipërinë apo Kosovën, kë do të zgjedhi super talenti Milot Rashica?
Artikulli tjetërShokohet futbolli anglez, qëllohet për vdekje nga policia një legjendë (FOTO)