Milani është duke punuar dhe është afër të largojë lojtarët tepricë.

Sipas asaj që është shlruar nga Calciomercato.com Maldini dhe Massara janë afër shitjes së mbrojtësit brazilian Leo Duarte në Istanbul Basaksehir, me formulën e huasë deri në qershor, përcjell Korneri.net

Ish-lojtari i Flamengos gjithashtu kishte kërkesa nga Brazili, por në orët e fundit është hapur mundësia e një transferimi në Turqi. Duarte është i lidhur me Milanin me një kontratë që skadon në 2024 për një milion euro neto në sezon. Ai pritet të jetë në Stamboll në 24-48 orët e ardhshme për të përfunduar transferimin. /Korneri.net

Artikulli paraprakPonte Prizreni pa problem kalon Trepçën
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Juventus-Sassuolo